700 złotych kary grozi polskim kierowcom. Jak uniknąć tej opłaty? [20.08.2023]

Przyzwyczailiśmy się do płacenia za ubezpieczenie samochodu, paliwo czy opłaty parkingowe. Jednak istnieje pewna opłata, o której wielu z nas zapomina, a jej zaniedbanie może narobić nam poważnych kłopotów finansowych. Chodzi o abonament radiowy w samochodzie.

Fot. Pixabay

Jak informuje serwis moto.pl, kierowcy w Polsce są zobowiązani do opłacania abonamentu radiowego za posiadanie radia w samochodzie. Kosztuje on zaledwie 104 zł rocznie, czyli niespełna 8 zł miesięcznie. Mogłoby się wydawać, że jest to niewielka suma, której brak nie przyniesie większych konsekwencji. Nic bardziej mylnego!

Jeżeli kontroler wykryje, że nie opłaciliśmy abonamentu, będziemy musieli zapłacić karę w wysokości aż 700 zł. To kwota, której nikt z nas nie chciałby płacić, zwłaszcza jeśli można uniknąć tej kary, regularnie opłacając abonament.

Niepokojące jest to, że wielu kierowców wciąż nie wie o tym obowiązku. Może to wynikać z faktu, że w erze cyfrowej, gdzie większość z nas korzysta z muzyki i informacji za pośrednictwem aplikacji czy streamingu, tradycyjne radio traci na znaczeniu. Jednak przepisy są jasne – jeśli masz radio w samochodzie, musisz opłacać abonament, niezależnie od tego, czy z niego korzystasz, czy nie.

Dlatego warto pamiętać o tym niewielkim obowiązku i unikać nieprzyjemności w postaci wysokich kar. Ostatecznie 8 zł miesięcznie to niewielka cena za spokój ducha i zgodność z prawem.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]