Twoje konto bankowe w niebezpieczeństwie: aplikacje, które przeleją środki z twojego konta [21.08.2023]

Aplikacje z ukrytym trojanem SharkBot prowadzą do kradzieży środków z kont. Jak podkreślają eksperci z Google Cybersecurity Action Team, to zagrożenie jest rzeczywiste.

Fot. Pixabay

Niedawny raport na temat zagrożeń z sierpnia 2023 wskazuje, że podstępne aktualizacje stanowią poważne ryzyko. Chodzi o tworzenie aplikacji, która przechodzi przez wszystkie procedury zabezpieczeń w sklepach z aplikacjami. Gdy jest już zaakceptowana, oszuści publikują złośliwą aktualizację. Bowiem sklepy z aplikacjami nie mają możliwości zweryfikowania, co konkretna aplikacja ściąga na smartfon użytkownika.

W ten sposób oszuści mogą wgrać różnego rodzaju złośliwe oprogramowanie. Szczególnie niebezpiecznym jest malware SharkBot, który podszywa się pod aplikacje zabezpieczające. Przestępcy cierpliwie czekali, aby zmylić użytkowników, a potem wprowadzili trojana bankowego, co doprowadziło do kradzieży środków z kont.

Bezpieczniej jest wstrzymać się z aktualizowaniem niektórych aplikacji i pobierać je wyłącznie od renomowanych twórców.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]