Wielu ludzi panicznie się ich boi. Jak skutecznie odstraszyć te owady?

Większość z nas lubi w słoneczną pogodę spędzać czas na świeżym powietrzu, czy to opalanie na plaży, spacer po lesie, czy grill w ogrodzie. Niestety taką aktywność mogą zepsuć owady, zwłaszcza trzeba być uważnym na osy

Fot. Pixabay

Osy, pomimo swojej złej sławy, są stworzeniami pożytecznymi dla ekosystemu gdyż, podobnie jak pszczoły czy motyle, zapylają kwiaty. Jednak, z uwagi na strach przed użądleniem, wiele osób obawia się spotkania z nimi. Ponadto osy ciągnie do słodkiego jedzenia oraz napoju, dlatego należy być szczególnie ostrożnym pijąc sok czy gazowany napój na świeżym powietrzu.

Osy często wlatują do butelek i puszek, a nieświadome wypicie może skończyć się ukąszeniem w środku jamy ustnej oraz prawdziwą tragedią. Ponadto oczywistym jest, że najbardziej uważne powinny być osoby uczulone na jad błonkoskrzydłych, gdyż takie ukąszenie może skończyć się wstrząsem anafilaktycznym.

Jak zatem skutecznie odstraszyć osy oraz pszczoły i szerszenie? Okazuje się, że te owady nie lubią pewnych zapachów, na przykład zapach olejku goździkowego, octu, cytryny, mięty, bazylii, tymianku, piołunu, eukaliptusa czy czosnku. Dobrym sposobem jest również nasypanie do naczynia kilku ziaren kawy, które później należy umieścić na parapecie lub balkonie. To spowoduje, że osy, pszczoły i szerszenie będą trzymały się od tego miejsca z daleka.

Źródło: onet.pl

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]