Darmowy prezent od „Allegro”? Uwaga, to oszustwo!

Cyberprzestępcy ponownie podszywają się pod popularną platformę internetową i chcą zmanipulować swoje potencjalne ofiary do uzyskania ich danych. Tym razem oferują prezent

Fot. Pixabay / Warszawa w Pigułce

Tym razem fałszywa wiadomość jest niezwykle niedbale zrobiona i od razu budzi podejrzenia, jednak warto również zwrócić uwagę na ten przypadek. Oszuści nieudolnie próbują podszyć się pod Allegro, a w treści maila podają możliwość odebrania odebrania darmowego elektronarzędzia firmy Makita.

„Pospiesz si?. Liczba nagród do wygrania jest ograniczona! Potwierd? teraz! The Najnowszy Model Ograniczone Allegro Oferta. Makita Power Drill. Gratulacje! Zosta?e? wybrany do udzia?u w naszym Programie lojalno?ciowym dla ZA DARMO. POTWIERD? TERAZ! Po?wi?? tylko chwil?, by otrzyma? t? nagrod?.. Makita Power Grill.” – tak brzmi treść wiadomości.

Niedbale przygotowany mail, który nie zawiera polskich znaków (w ich miejscach widnieją znaki zapytania), za to zawiera błędy w tłumaczeniu prostych zdań z angielskiego na polski (nagłówek głosi „The najnowszy model”). Dodatkowo adres ze skrzynką w domenie .xyz jest zadziwiająco długi. Już na pierwszy rzut oka widać, że z wiadomością jest sporo nie tak i szanse na to, że pochodzi od Allegro są znikome.

Jednak należy uważać, gdyż cała wiadomość działa jak przycisk, a po jej kliknięciu zostaniemy przeniesieni na stronę naesh[.]pro, która jest blokowana przez oprogramowanie zabezpieczające komputer. Prawdopodobnie jednak strona zawiera spreparowany formularz logowania, aby „potwierdzić dane do wysyłki”. Oczywiście takie wiadomości należy zignorować i zaznaczyć jako spam lub natychmiast usunąć, aby w przyszłości nie doszło do ewentualnej pomyłki.

Źródło: dobreprogramy.pl

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]