Klienci zaskoczeni zmianami w PKO BP [23.08.2023]

PKO Bank Polski wprowadził zmiany od czerwca. Teraz zablokował też część przelewów.

Fot. Kraków w Pigułce

PKO BP wprowadziło Konto dla Młodych, rezygnując z PKO Konto Pierwsze. Pozostałe konta zostały przekształcone w jedno – Konto za Zero. To konto jest w pełni darmowe bez żadnych ale. Jednakże opłata za kartę do konta wynosi 10 zł miesięcznie. Gdy dokonasz co najmniej 5 transakcji bezgotówkowych kartą (w tym poprzez Apple Pay) lub Blikiem w ciągu miesiąca, opłata jest anulowana.

W zakresie opłat i prowizji, dobra wiadomość dla klientów: operacje na bankomatach PKO BP są darmowe. Ale wypłata z bankomatów innych banków kosztuje 10 zł. Transakcje w oddziałach bankowych kosztują 12 zł, choć pierwsza taka operacja w miesiącu jest bezpłatna.

Nie tylko PKO BP podnosi opłaty. Inne banki, takie jak BOŚ Bank, BNP Paribas czy Credit Agricole, również podjęły podobne działania. Powody mogą być różne: inwestycje technologiczne, pokrycie kosztów, zmienne regulacje czy kryzysy ekonomiczne, w tym ten związany z kredytami we frankach. Banki zabezpieczają się przed ryzykami, co może prowadzić do wyższych opłat.

Blokada niektórych przelewów

W kwestii przelewów, PKO BP nałożyło restrykcje na transakcje w różnych walutach z bankami z Rosji i Białorusi, jak podają oficjalne informacje. Listę tych banków można sprawdzić na ich witrynie.

Decyzja ta jest odpowiedzią na międzynarodowe sankcje i naciski, co skłania różne instytucje do podjęcia środków zapobiegawczych.

PKO BP sygnalizuje ewentualne trudności w transakcjach z podmiotami finansowymi z Rosji, Białorusi i Ukrainie. Zaznaczają, że mogą być one dokładniej analizowane, prowadząc do potencjalnych opóźnień czy nawet anulowania przez inne instytucje czy organy regulacyjne.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]