Korzystasz z usług tego banku? Twoje dane, takie jak PESEL, nazwisko i fragment adresu, są dostępne dla każdego!

Niebezpiecznik poinformował o tym, że dane klientów pewnego banku, takie jak numery PESEL, nazwiska i miejsowości zamieszkania, są dostępne do pobrania na pewnej stronie. Jeśli korzystaliście z usług tego banku, warto rozważyć opóźnienie pewnych działań.

Fot. Kraków w Pigułce

Dane PESEL wierzycieli Getin Banku zostały uwzględnione w dokumencie upadłościowym, który można znaleźć online po przeprowadzeniu pewnego postępowania. Nie podajemy dokładnych kroków, aby chronić te informacje przed nieautoryzowanym dostępem.

Z informacji Niebezpiecznika wynika, że to najprawdopodobniej nie jest przypadkowy błąd, ale zamierzony ruch. Możliwe, że dostęp do listy numerów PESEL zostanie wkrótce zablokowany, ale na chwilę obecną jest ona dostępna i obejmuje ok. 30 tys. wierzycieli. O sprawie poinformowano odpowiednie instytucje, więc dane mogą niedługo zniknąć. Póki co najlepszym rozwiązaniem jest czekanie z wszelkimi roszczeniami, dopóki te informacje nie zostaną usunięte.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]