Rewolucja w płatnościach: bank w Polsce rezygnuje z wielu opcji płatności telefonem [23.08.2023]

mBank, jeden z wiodących banków w Polsce, niedawno ogłosił wprowadzenie serii zmian w swoich regulaminach i procedurach przelewów, z których kilka może zwrócić uwagę klientów.

Fot. Shutterstock

Od 26 września 2023 r., przelewy na numer telefonu będą dostępne wyłącznie za pośrednictwem systemu BLIK. Taki ruch ma na celu uproszczenie i unifikację usług bankowych w odpowiedzi na rosnące oczekiwania klientów.

Fot. Shutterstock

Kilka słów o BLIK

BLIK to polski system płatności mobilnych, który pozwala na realizowanie transakcji bez potrzeby fizycznej karty płatniczej. Operując na zasadzie jednorazowych kodów, zapewnia szybkość i bezpieczeństwo operacji, takich jak płatności w sklepach czy wypłaty z bankomatów. Właścicielem systemu jest Polski Standard Płatności, utworzony przez sześć kluczowych banków w Polsce, w tym mBank.

Inne zmiany w mBanku

Inną istotną aktualizacją jest wdrożenie błyskawicznych potwierdzeń przelewów. Nawet jeśli przelew nie jest realizowany od razu, ale w ramach sesji wychodzących, klient otrzyma potwierdzenie od razu po złożeniu zlecenia. Co ważne, po zatwierdzeniu, przelew nie będzie mógł być ani zmieniony, ani anulowany.

mBank dokonał również aktualizacji w swoich regulaminach, mając na celu zapewnienie jasności i szczegółowości opisów. Bank usystematyzował także zasady informowania klientów o wszelkich zmianach w dokumentach.

Wszystkie szczegóły dotyczące wprowadzonych zmian są dostępne na oficjalnej stronie internetowej mBanku.

Podsumowanie

Wprowadzone zmiany w mBanku to odpowiedź na rosnące oczekiwania i potrzeby klientów. Modernizacja i ciągłe ulepszanie systemów bankowości jest kluczem do zachowania zaufania i satysfakcji użytkowników. Dlatego też mBank zachęca swoich klientów do zapoznania się z najnowszymi aktualizacjami regulaminów i zasad przeprowadzania przelewów. Wspierając systemy takie jak BLIK, mBank kieruje się w stronę przyszłości bankowości w Polsce.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]