Ten numer może oznaczać kłopoty! Bądź czujny podczas odbierania połączeń [23.08.2023]

Bank Pocztowy informuje klientów o próbach oszustwa telefonicznego. Jeśli odbierzesz połączenie od nieznajomej osoby, twierdzącej, że reprezentuje bank i sugerującej instalację pewnego oprogramowania, natychmiast zakończ tę rozmowę i skomunikuj się bezpośrednio z bankiem pod wskazanym numerem.

Fot. Shutterstock / Kraków w Pigułce

Oszuści mogą udawać pracowników banku i twierdzić, że jest problem z twoją transakcją lub pożyczką. Mogą następnie nalegać, abyś zainstalował aplikacje, takie jak AnyDesk, TeamViewer czy Zoom na swoim urządzeniu. W takich momentach nie podawaj żadnych informacji i przerwij konwersację – to po prostu próba oszustwa, przed którą bank chce cię ostrzec.

Głównym celem tych oszustów jest zdobycie twoich danych do konta bankowego oraz szczegółów twojej karty kredytowej.

Pamiętaj, że pracownicy Banku Pocztowego nigdy nie poproszą cię o:

  1. Instalację oprogramowania umożliwiającego zdalny dostęp.
  2. Podawanie danych do konta online.
  3. Udostępnienie pełnych informacji o karcie, w tym kodu CVC2.

Niektórzy oszuści potrafią także manipulować wyświetlanym numerem telefonu, aby wydawało się, że dzwonią z oficjalnego numeru banku, próbując tym samym zyskać twoje zaufanie.

Jeżeli spotkasz się z takim podejrzanym połączeniem, bądź czujny i niezwłocznie poinformuj o tym Bank Pocztowy, dzwoniąc na numer 52 34 99 499.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]