Uderzenie w finanse Polaków: banki znacząco podnoszą ceny [23.08.2023]

W kontekście ciągłych zmian w sektorze bankowym, posiadacze kont bankowych muszą się przyzwyczaić do regularnych aktualizacji tabel opłat i prowizji. W ostatnim czasie kilka banków postanowiło podnieść swoje opłaty, a najnowszym graczem na tej liście jest Credit Agricole.

Fot. Kraków w Pigułce

Credit Agricole modyfikuje opłaty

Główną zmianą, jaką wprowadza Credit Agricole, jest opłata w wysokości 20 zł dla Konta dla Ciebie. Jednakże klienci, którzy utrzymają saldo na poziomie 1,5 tys. zł (wcześniej 1000 zł) lub dokonają 5 transakcji kartą lub BLIK-iem (w stosunku do poprzedniej opcji jednej transakcji), będą mogli uniknąć tej opłaty. Bank podniósł również opłaty za wypłaty z bankomatów innych sieci oraz wprowadził zmiany w opłatach dla rachunków, które obecnie nie są oferowane.

Inne banki podążają za trendem

Credit Agricole nie jest jedynym bankiem, który podniósł opłaty w ostatnim czasie. Inne instytucje, takie jak PKO BP, BOŚ Bank czy BNP Paribas, również dokonały podobnych zmian:

  • Bank Ochrony Środowiska – koszt prowadzenia konta wzrósł z 6 zł do 9 zł. Opłaty za przeprowadzanie przelewów czy korzystanie z karty również doznały wzrostu.
  • BNP Paribas – większe opłaty teraz obowiązują przy wypłatach z bankomatów Euronet oraz wypłatach za granicą. Opłata za obsługę gotówkową w placówkach banku również wzrosła.
  • PKO Bank Polski – wzrosty dotyczą głównie opłat za korzystanie z bankomatów oraz autoryzacji przelewów. Dla wielu klientów, którzy regularnie korzystają z usług gotówkowych, może to przynieść znaczne koszty.

Co dalej?

Nie jest tajemnicą, że sektor bankowy stoi przed wyzwaniami związanymi z niskimi stopami procentowymi i potrzebą digitalizacji. Wprowadzenie wyższych opłat to jedno z narzędzi, które banki stosują, aby zrekompensować sobie trudniejsze warunki działalności.

Dla klientów jest to sygnał, aby bacznie obserwować komunikaty od swoich banków i być gotowym do przemyślenia decyzji o ewentualnej zmianie banku lub rodzaju rachunku. Warto również zwracać uwagę na alternatywne oferty bankowe, które mogą być korzystniejsze w obliczu podnoszenia opłat przez tradycyjne instytucje.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]