Nieproszony gość wchodzi do domów i wydziela okropny zapach. Jak pozbyć się tego owada?

Wtyk amerykański jest owadem wykazującym największą aktywność jesienią. Wtedy też najczęściej można go spotkać gdy uciekając przed zimnem, chowa się w naszych domach. Niestety jego cechą charakterystyczną jest intensywny i nieprzyjemny zapach 

Fot. Pixabay

Wtyk amerykański lub pluskwiak amerykański, przybył na tereny naszego kraju stosunkowo niedawno, jednak obecnie można go spotkać na terenie całej Polski. Ostatnimi czasy dla mieszkańców Górnego Śląska stał się on prawdziwą plagą, jednak wszędzie można stać się jego ofiarą. Wydziela on bowiem okropny zapach i niestety uciekając przez jesiennymi, niskimi temperaturami, często upatruje sobie nasze domy i mieszkania.

Dla ludzi owady te nie stanowią ogólnego zagrożenia. Choć zdarzają się sporadyczne ugryzienia przez te owady, skutkują one jedynie lekko bolesnymi i podrażnionymi miejscami na skórze, które zwykle goją się w ciągu dwóch dni. Problematyczny jest jednak jego smród, warto zatem wiedzieć jak należy się go pozbyć. Niestety jedyną metodą (poza środkami chemicznymi na owady) jest złapanie go i wyrzucenie z miejsca zamieszkania. Przede wszystkim nie należy łapać go w dłonie ponieważ pozbycie się uciążliwego zapachu jest bardzo trudne. Dobrą metodą może okazać się złapanie go w rękawiczkach jednorazowych.

Warto również zaopatrzyć się w słoik i kawałek papieru bądź tektury. Kiedy uda nam się złapać nieproszonego gościa należy wynieść go na zewnątrz. Jeżeli wtyki amerykańskie pozostawiły nieprzyjemny zapach, wystarczy dokładnie umyć dane miejsce i dobrze wywietrzyć pomieszczenie. Nie należy zabijać tych owadów butem lub innym przedmiotem, gdyż okropny zapach może utrzymać się nawet przez kilka dni.

Źródło: eska.pl

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]