Pilotaż w Krakowie: kierowcy popularnej aplikacji mogą Cię rejestrować podczas przejazdu

Zamawiasz przejazd przez popularną aplikację, wsiadasz do auta po czym spokojnie jedziesz do celu. Nawet nie wiesz, że jesteś nagrywany.

Fot. Shutterstock

Bolt rusza z inicjatywą nagrywania wszystkiego, co dzieje się w samochodach. Co ciekawe, jednym z pierwszych krajów, gdzie zamierza zastosować to rozwiązanie jest Polska.

Od 28 sierpnia będziesz nagrywany

Pilotaż ruszy w kilku miastach m.in. Krakowie, Olsztynie i Opolu. Nagrywać się będzie jednak sam dźwięk, bo jak wiadomo na nagranie wizerunku potrzeba będzie pewnie dodatkowych zgód. Wszystko w imię szeroko rozumianego bezpieczeństwa, nie tylko pasażerów, ale również i kierowców.

Co ciekawe nagrywanie może zainicjować zarówno kierowca, jak i sam pasażer bez informowania drugiej strony. Bolt uspokaja też, że nagranie będzie zaszyfrowane i bezpieczne, usuwane po 24h. W razie jakiegokolwiek niebezpiecznego zdarzenia, będzie do dyspozycji służb.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]