CyberRescue ostrzega: Uwaga na fałszywe oferty pracy w SMS i iMessage!

Warszawa, 25 sierpnia 2023 – Ostatnio wiele osób otrzymuje niepokojące wiadomości z ofertą pracy obiecującej szybki zysk za niewielki wysiłek. Jeśli jesteś jednym z tych, którzy dostali taką propozycję, zachowaj ostrożność! Organizacja CyberRescue ostrzega: to najnowszy sposób oszustów na wyłudzenie Twoich danych i pieniędzy.

Fot. Pixabay

Jak działają oszuści?

  • Pretensje o profesjonalizm: Oszuści występują w roli rzekomych rekruterów, kusząc atrakcyjnymi zarobkami za małą ilość pracy. Ale uwaga, to tylko zastawiona pułapka!
  • Elastyczność jako przynęta: Obiecują elastyczny czas pracy i minimalne wymagania. Pamiętaj, że jeśli oferta brzmi zbyt dobrze, aby była prawdziwa, prawdopodobnie nią nie jest.
  • Niebezpieczne linki: Zachęcają do kontaktu, często poprzez WhatsApp, a następnie przesyłają link do podejrzanej strony. Klikając w niego, ryzykujesz utratę swoich danych osobowych i finansowych.
  • Nieznane aplikacje: Oszuści mogą prosić o pobranie aplikacji z niezaufanego źródła, co może skutkować zainfekowaniem Twojego urządzenia złośliwym oprogramowaniem.

Co zrobić, jeśli dostaniesz taką wiadomość?

  1. Nie odpowiadaj na nią. Wielu oszustów czeka tylko na potwierdzenie, że numer jest aktywny.
  2. Nie kontaktuj się z podanym numerem przez WhatsApp ani żadne inne komunikatory.
  3. Nie rejestruj się na podejrzanych stronach i unikaj instalowania aplikacji z nieznanych źródeł.
  4. Jeśli masz wątpliwości, nie bądź sam z nimi. Skontaktuj się z CyberRescue przez #Messenger, a eksperci podzielą się z Tobą radami, jak postępować w takiej sytuacji.

Pamiętaj, że Twoje bezpieczeństwo jest najważniejsze. Nie daj się oszustom, którzy chcą wykorzystać Twoją naiwność i ufność. Bądź czujny i dbaj o swoje dane!

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]