Fałszywe e-maile i wiadomości do użytkowników Netflixa – jak nie paść ofiarą oszustwa? [25.08.2023]

W ostatnich dniach obserwujemy nasilenie ataków cyberprzestępczych mających na celu wyłudzenie danych użytkowników popularnej platformy streamingowej Netflix. Kampania opiera się na przesyłaniu fałszywych wiadomości SMS, które informują o rzekomym błędzie po odnowieniu subskrypcji.

fot. Pixabay

Jak wygląda próba oszustwa?

Użytkownik otrzymuje SMS z treścią sugerującą problem z odnowieniem subskrypcji, a następnie jest proszony o wejście w podany link w celu rozwiązania problemu. Po kliknięciu w link ofiara trafia na stronę, która wygląda identycznie jak oficjalna strona Netflix, ale w rzeczywistości jest to witryna stworzona przez przestępców.

Na tej fałszywej stronie ofiary są proszone o podanie swoich danych logowania do konta Netflix. To jednak nie koniec. Następnie, oszuści proszą o podanie danych osobowych oraz pełnych danych kart płatniczych – pod pretekstem konieczności weryfikacji tożsamości i rozwiązania problemu z płatnością.

Jak się przed tym bronić?

Nie klikaj w podejrzane linki. Zawsze upewnij się, że adres strony, na którą przechodzisz, jest oficjalnym adresem platformy.
Nie podawaj swoich danych logowania ani danych kart płatniczych na stronach, które nie są pewne.
W przypadku wątpliwości skontaktuj się bezpośrednio z obsługą klienta danej platformy, korzystając z oficjalnych kanałów komunikacji.
Używaj dwuetapowej weryfikacji, jeśli platforma oferuje taką opcję.
Regularnie monitoruj swoje rachunki bankowe i karty płatnicze w celu wykrycia nieautoryzowanych transakcji.

Nie dajcie się oszukać!

Cyberprzestępczość stała się niestety codziennością w naszym świecie cyfrowym. Dlatego ważne jest, aby być czujnym i dobrze poinformowanym o możliwych zagrożeniach. Jeśli otrzymałeś podejrzany SMS lub wiadomość dotyczącą Twojego konta na platformie Netflix, nie podejmuj pochopnych działań. Zawsze lepiej dwukrotnie sprawdzić, niż stracić swoje dane osobowe i finansowe.

Ostrzeż znajomych i rodzinę! Podziel się tą informacją, aby chronić swoich bliskich przed potencjalnym oszustwem.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]