Oszuści korzystają z metody 'Na przesyłkę’ – jak nie stać się ich ofiarą?

Policjanci z Otwocka specjalizujący się w walce z przestępczością ekonomiczną aresztowali 27-latka z Gruzji, podejrzewanego o oszustwa internetowe za pomocą techniki „na przesyłkę”. Funkcjonariusze skonfiskowali od niego kwotę ponad 15 000 złotych, wiele kart sim oraz różne karty bankowe zarejestrowane na różne osoby. Obecnie mężczyzna jest pod nadzorem policji.

Fot. Pixabay / Warszawa w Pigułce

Obecnie przestępczość przenosi się z fizycznego świata do wirtualnego. Wielu oszustów korzysta z najnowszych technologii w połączeniu z manipulacją psychologiczną, aby osiągnąć swoje cele, pomimo licznych kampanii ostrzegawczych. W omawianym przypadku ofiara została oszukana na portalu aukcyjnym, tracąc około 1000 złotych po kliknięciu w link przesłany przez przestępców, co umożliwiło im zdalny dostęp do jej konta.

Po zgłoszeniu przez poszkodowanego, detektywi szybko podjęli działanie. W oparciu o zgromadzone informacje, zidentyfikowali sprawcę, który wypłacił skradzione środki. W ramach koordynowanej operacji w Piasecznie zatrzymano wspomnianego obywatela Gruzji. Podczas kontroli osobistej oraz jego pojazdu, funkcjonariusze odnaleźli wspomnianą gotówkę, karty sim oraz telefon. W miejscu zamieszkania podejrzanego odkryto dodatkowe karty bankowe zarejestrowane na różne osoby. Mimo dowodów, Gruzin nie przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Prokuratura w Otwocku postanowiła zastosować wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci nadzoru policyjnego.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]