Bez pytań, bez warunków: 2500 zł dla wybrańców [26.08.2023]

Rząd przedstawił propozycję nowego ustawodawstwa mającego na celu wzmocnienie kompetencji cyfrowych wśród uczniów i pedagogów. Zgodnie z tą inicjatywą, uczniowie z czwartej klasy podstawówki będą uprawnieni do otrzymania darmowych laptopów, a nauczyciele będą mogli uzyskać bony przeznaczone na zakup sprzętu komputerowego.

Fot. Kraków w Pigułce

W skrócie, przewiduje się, że pedagodzy z publicznych instytucji edukacyjnych będą mieli możliwość skorzystania z bonów o wartości 2500 zł brutto na zakup komputerów przenośnych. Nauczyciele będą mieli swobodę w doborze sprzętu zatwierdzonego przez Ministerstwo Edukacji, i jeśli zdecydują, mogą dołożyć własne środki na zakup bardziej zaawansowanego urządzenia.

Rozdawanie bonów nastąpi w fazach, z kryteriami kwalifikacyjnymi określonymi przez Ministerstwo Edukacji. Pierwszą grupą korzystającą z tej inicjatywy będą nauczyciele nauczający klasy czwarte. Mogą oni aplikować o bony poprzez dedykowaną platformę online, zarządzaną przez departament ds. digitalizacji.

Pedagodzy będą mogli ubiegać się o bon co pięć lat. Nabyty w ten sposób sprzęt będzie miał trzyletnią gwarancję z zakazem jego sprzedaży w tym okresie. Bony nie będą mogły być przekształcone na gotówkę.

Pierwsze niepotwierdzone źródła podają, że ministerstwo planuje oznakowanie laptopów specjalnymi naklejkami z datą przekazania. Nabywanie tak oznaczonych komputerów będzie traktowane jako nielegalne działanie.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]