Hakerzy zaatakowali polską kolej. Słychać było rosyjski hymn

Jak informuje portal obserwatorlogistyczny.pl, w nocy z piątku na sobotę, prawdopodobnie rosyjscy hakerzy włamali się na częstotliwości polskich kolei. Doszło do zatrzymania ruchu pociągów

Fot. Pixabay

Na swoim Twitterze PKP PLK SA poinformowała o ataku hakerskim na kolejową częstotliwość w województwie zachodniopomorskim, podczas którego nadawany być sygnał radio-stop, który uruchamia awaryjne zatrzymanie pociągów w danym rejonie. W trakcie włamania kolejarze na terenie całego kraju słyszeli komunikaty zatrzymujące pociągi oraz hymn Rosji.

Magdalena Janus z zespołu prasowego PKP PLK SA informuje, że do nadawania sygnału radio-stop przez nieznanego sprawcę doszło w piątek o godzinie 21:23 na linii 273 odcinek Daleszewo – Szczecin Główny oraz na linii 351 odcinek Choszczno – Szczecin Główny. Dodała ona, że nie ma na szczęście zagrożenia bezpieczeństwa pasażerów kolei, jednak efektem są utrudnienia w kursowaniu pociągów. W wyniku zdarzenia, do godziny 23:30 ponad 20 składów było opóźnionych.

Wyjaśnia również, że natychmiast powiadomione zostały odpowiednie służby, między innymi Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, policja, ochrona kolei oraz przewoźnicy. Powołano także specjalny zespół, którego zadaniem jest monitorowanie sytuacji oraz czuwania nad bezpieczną organizacją ruchu kolei.

Źródło: money.pl

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]