PKO BP w nowej odsłonie: klientów zaskakują najnowsze zmiany [26.08.2023]

Jeśli jesteś klientem PKO Banku Polskiego, zwróć uwagę na najnowsze zmiany, które weszły w życie od 1 czerwca. Bank postanowił odświeżyć swoją ofertę, a za nami kilka kluczowych informacji:

Fot. Kraków w Pigułce

  • Nowości w ofercie: Bank upraszcza i modernizuje swoje regulaminy. Pożegnajmy się z różnymi wersjami Konta za Zero – teraz mamy do czynienia z jednym, uniwersalnym kontem.
  • Młodzi klienci: PKO BP wycofuje Konto Pierwsze, zastępując je Kontem dla Młodych.
  • Opłaty i prowizje: Chociaż bank standardyzuje swoje opłaty, klienci mogą odetchnąć z ulgą – korzystanie z bankomatów PKO BP wciąż pozostaje darmowe. Jednocześnie wypłata z obcych bankomatów kosztuje 10 zł.
  • Zmiany w kartach kredytowych: Użytkownicy „Przejrzystej Karty Kredytowej” muszą teraz dokonać transakcji na minimum 600 zł miesięcznie, aby uniknąć opłat.
  • Opłata za wypłatę z oddziału: Wpłata i wypłata z oddziału kosztuje 12 zł poza pierwszą w miesiącu.
  • Kierunek cyfryzacji: PKO BP stawia na technologię. Coraz więcej terminali samoobsługowych pojawia się w placówkach, a niemal 90% klientów korzysta już z bankowości online.

Nie tylko PKO: Oprócz PKO BP, także inne banki, takie jak BOŚ Bank, BNP Paribas czy Credit Agricole, podniosły ostatnio swoje opłaty. Powody? Wymogi technologiczne, koszty operacyjne, regulacje prawne i próba zabezpieczenia się przed ryzykiem, zwłaszcza w kontekście ostatniego kryzysu związanego z kredytami frankowymi.

Podsumowując, banki muszą dostosowywać się do zmieniających się warunków rynku, nowych regulacji oraz oczekiwań klientów. Dlatego warto być na bieżąco z wszelkimi zmianami w ofercie swojego banku.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]