Uwaga, Nowe Regulacje! Nieprzestrzeganie Zakazu Grozi Kara 100 Tys. złotych [31.08.2023]

Od sierpnia zostaną wprowadzone aktualizacje przepisów regulujących niedzielny handel w Polsce, co nie jest zbyt zachęcające dla osób, które lubią robić zakupy w weekendy.

Fot. Kraków w Pigułce

Aktualny zakaz handlu w niedziele jest tematem spornym. Osoby popierające zakaz domagają się jego zaostrzenia, natomiast przeciwnicy chcą, aby został złagodzony.

Właściciele sklepów często stara się znaleźć sposoby na otwarcie swoich placówek w niedziele, zgodnie z obowiązującym prawem. Jednak od sierpnia pewne możliwości będą ograniczone.

Portal money.pl, powołując się na toruńską gazetę „Nowości”, informuje, że od 1 sierpnia będą obowiązywały zmienione zasady handlu w niedziele. Nowe przepisy mają na celu dostosowanie prawa do okresu po zakończeniu stanu epidemii.

Zgodnie z obecnymi regulacjami, pracownicy mogą przychodzić do pracy w niedziele, aby sprzątać lub uzupełniać zapasy. Sklep może być otwarty, ale obsługą klientów może zajmować się tylko właściciel lub kasa samoobsługowa.

Jednak, ponieważ stan epidemii został zniesiony na początku lipca, wszystkie przepisy wracają do swojego pierwotnego stanu. Wszelkie ułatwienia wprowadzone w związku z pandemią COVID-19 są teraz unieważnione.

Jak donosi portal money.pl, wyżej wspomniana luka prawna była jednym z udogodnień wprowadzonych z powodu pandemii. Od sierpnia nie będzie już możliwości jej wykorzystania.

Portal dodaje także, że naruszenie zakazu handlu w niedziele może skutkować karą do 100 tys. zł. Kontynuowanie działalności handlowej po nałożeniu pierwszej kary może skutkować ograniczeniem wolności. Oznacza to, że przyszłość handlu detalicznego w Polsce ulega zmianie, a możliwość robienia zakupów w niedziele będzie coraz bardziej ograniczona.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]