Ważne ostrzeżenie dotyczące bezpieczeństwa Waszych pieniędzy. Oszuści atakują klientów tych dwóch banków

W obliczu rosnącego zagrożenia cyberprzestępczości, CSIRT KNF (Centrum Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego Komisji Nadzoru Finansowego) wydało oficjalne ostrzeżenie dotyczące fałszywych stron bankowości elektronicznej. Dwie renomowane instytucje, BOŚ Bank oraz Credit Agricole Bank Polska, znalazły się na celowniku cyberprzestępców.

Fot. Kraków w Pigułce

Niebezpieczne strony internetowe, które na pierwszy rzut oka wydają się wiarygodne, są w rzeczywistości pułapką. Mają one na celu wyłudzenie od niczego nieświadomych klientów ich loginów oraz haseł dostępu do kont bankowych. Takie działania mogą prowadzić do poważnych strat finansowych oraz naruszenia prywatności.

W związku z powyższym, zwracamy się z apelem do wszystkich użytkowników bankowości internetowej:

Bądźcie ostrożni!

Pamiętajcie o kilku zasadach bezpieczeństwa podczas korzystania z usług bankowości elektronicznej:

  1. Sprawdzajcie adres strony: Zawsze upewnijcie się, że adres strony internetowej, na której się znajdujecie, jest prawidłowy. Każda litera, każdy znak ma znaczenie. Jeśli zauważysz cokolwiek podejrzanego w adresie, nie kontynuuj logowania.
  2. Korzystajcie z zakładek: Jeśli często logujesz się do swojego banku online, warto dodać jego stronę do zakładek w przeglądarce. Dzięki temu zawsze będziesz miał pewność, że trafiłeś na właściwą stronę.
  3. Nie klikajcie w podejrzane linki: Jeśli otrzymujesz wiadomość e-mail lub SMS z prośbą o zalogowanie się do banku, zawsze zachowaj ostrożność. Banki zazwyczaj nie proszą o takie działania w wiadomościach. Jeśli masz wątpliwości, skontaktuj się bezpośrednio z bankiem.
  4. Aktualizujcie oprogramowanie: Regularne aktualizacje systemu operacyjnego oraz przeglądarki internetowej pomogą w zabezpieczeniu przed nowymi zagrożeniami.
  5. Korzystajcie z dwuetapowej weryfikacji: Jeśli Twój bank oferuje taką opcję, z pewnością ją aktywuj. Dodatkowy kod, który otrzymujesz na telefon, może być kluczem do zabezpieczenia Twojego konta.

W trosce o bezpieczeństwo finansowe oraz prywatność klientów, CSIRT KNF oraz banki intensyfikują działania mające na celu ochronę przed cyberprzestępczością. Pamiętajcie jednak, że kluczem do bezpieczeństwa jest również świadomość i ostrożność każdego z nas.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]