Niebezpieczna pogoda nie odpuszcza. IMGW wydało alerty na kilka dni

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed groźnymi zjawiskami meteorologicznymi. W związku z tym wydane zostały alerty, nie tylko na dzień dzisiejszy ale na kilka dni

Fot. Shutterstock

W dniu dzisiejszym, alerty drugiego stopnia przed upałem obowiązują w województwach lubelskim i podkarpackim. Na Lubelszczyźnie termometry wskażą maksymalnie od 30 do 32 stopni Celsjusza, na Podkarpaciu od 30 do 33 st. C, lokalnie do 34 st. C. W nocy natomiast temperatura minimalna oscylować będzie między 19, a 22 stopnie Celsjusza, co oznacza tropikalną noc. Alerty wygasną dopiero w środę, o godzinie 20:00.

Poza upałami, w poniedziałek, mieszkańcy niektórych regionów muszą przygotować się na burze z możliwym gradem. Ostrzeżenia pierwszego stopnia wydano dla województw: podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego, świętokrzyskiego, łódzkiego, małopolskiego, śląskiego, opolskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego. W województwie dolnośląskim może z kolei zostać wydany alert drugiego stopnia.

Na wtorek upał przewiduje się w województwach podkarpackim oraz podlaskim, gdzie możliwe będą alerty drugiego stopnia. Ponadto w większości kraju spodziewane są burze z gradem. Pomarańczowe alarmy mogą obowiązywać w województwach: podkarpackim, małopolskim i świętokrzyskim. Natomiast ostrzeżenia pierwszego stopnia mogą dotyczyć województw: podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, pomorskiego, mazowieckiego, lubelskiego, łódzkiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego. Na Śląsku z kolei może zostać wydany alert drugiego stopnia przed silnym deszczem z burzami.

W środę ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałami mogą zostać wydane dla województw podkarpackiego oraz podlaskiego, a przed burzami z gradem ostrzegać się będzie w województwie podkarpackim. Z kolei alarmy pierwszego stopnia przed burzami dotyczyć mogą województw: podlaskiego, mazowieckiego, lubelskiego, świętokrzyskiego i małopolskiego.

Źródło: TVN Meteo

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]