Bardzo niebezpieczne zmiany w pogodzie! RCB wydało alerty dla połowy kraju

W godzinach wieczornych oraz nocnych nad Polską przejdzie gwałtowna zmiana pogody. RCB wydało alerty dla połowy kraju, ostrzegające przed bardzo silnymi burzami z gradem oraz porywistym wiatrem

Fot. Shutterstock / Kraków w Pigułce

W dniu dzisiejszym Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało alerty do osób znajdujących się na terenie województw podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego, łódzkiego, lubelskiego, śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego. W treści ostrzega się przed burzami z gradem oraz silnym wiatrem w godzinach nocnych i porannych dnia jutrzejszego.

Informuje się też o możliwych przerwach w dostawie prądu i zaleca się zabezpieczenie rzeczy, które mogą zostać porwane przez wiatr. Burzom mogą towarzyszyć intensywne opady deszczu sięgające od 30 do 50 mm, a także silny wiatr, osiągający w porywach prędkość do 110 km/h.

Apeluje się, aby przed nadejściem burz między innymi usunąć z parapetów i podwórek wszelkie przedmioty mogące zostać porwane przez wiatr, przeparkować samochody tak, by nie stały pod drzewami i pozamykać okna i drzwi. Ponadto podczas burzy należy pozostać w domach lub poszukać bezpiecznego schronienia. Należy również zadbać o bezpieczeństwo zwierząt.

Źródło: Interia

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]