1 września uczniowie nie idą do szkoły. Rodzice mają problem

W związku z opóźnionym początkiem roku szkolnego, który startuje 4 września zamiast tradycyjnie 1 września, wielu rodziców zmagających się z powrotem do pracy po urlopie napotyka trudności w zorganizowaniu opieki nad dziećmi.

Fot. Pixabay

Dodatkowo, 4 września w większości szkół odbędą się jedynie uroczystości inaugurujące rok szkolny, rozdanie materiałów i przedstawienie planów zajęć, co dodatkowo komplikuje sytuację.

W efekcie rodzice zgłaszają wyzwania związane z zapewnieniem odpowiedniej opieki dla swoich pociech zarówno na początku, jak i w trakcie pierwszego tygodnia września.

Wszystko reguluje rozporządzenie ministra edukacji. Zapisano w nim: „W szkołach (…) zajęcia dydaktyczno-wychowawcze rozpoczynają się w pierwszym powszednim dniu września, a kończą w najbliższy piątek po dniu 20 czerwca. Jeżeli pierwszy dzień września wypada w piątek albo sobotę, zajęcia dydaktyczno-wychowawcze rozpoczynają się w najbliższy poniedziałek po dniu 1 września”.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]