Aż 3,69 mln złożonych wniosków o to świadczenie. Jeszcze można się o nie ubiegać

Program „Dobry start” zakłada jednorazowe przyznanie rodzicom uczącego się dziecka kwoty 300 złotych na zakup tzw. wyprawki szkolnej. Do tej pory złożono aż 3,69 mln wniosków o przyznanie tego dofinansowania

Fot. Shutterstock

Jak podała w rozmowie z portalem PAP Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej, do tej pory wpłynęło aż 3,69 mln wniosków o świadczenie „Dobry start” dla 3,97 mln dzieci, a świadczenie wypłacono dla 3,557 mln dzieci na łączną kwotę 1 mld 67 mln złotych. Przysługuje ono wszystkim uczniom w wieku od 7 do 20 lat. Natomiast w przypadku dzieci z orzeczoną niepełnosprawnością, mogą się one ubiegać o dofinansowanie do 24 roku życia. Należy zaznaczyć jednak, że wsparcie nie obejmuje studentów oraz dzieci uczęszczających do żłobków, przedszkoli i zerówek, pomimo iż kwalifikuje się ich kategoria wiekowa.

Aby otrzymać świadczenie, rodzice lub opiekunowie dziecka muszą złożyć wniosek do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wyłącznie dorgą elektroniczną (poprzez aplikację mobilną mZUS, Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, portal Emp@tia oraz bankowość elektroniczną). Warto pamiętać, że jeden wniosek może obejmować więcej niż jedno dziecko.

Ponadto osoby, które złożą wniosek do końca tego miesiąca, otrzymają przelew najpóźniej 30 września. Jeżeli wniosek natomiast zostanie złożony w późniejszym terminie, to wypłata nastąpi w terminie dwóch miesięcy. Osoby chcące ubiegać się o to świadczenie, mają czas na złożenie wniosku do 30 listopada.

Źródło: money.pl

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]