Dożywotni dodatek 230 złotych do emerytury. Nie każdy senior jednak go otrzyma

Dodatek do emerytury w wysokości 230 złotych jest wypłacany dożywotnio, jednak przysługuje on tylko seniorom z tych konkretnych grup zawodowych

Fot. Pixabay

Świadczenie ratownicze to dodatek do emerytury w wysokości 230 złotych miesięcznie. Jest on wypłacany dożywotnio, bez względu na wysokość podstawowej emerytury, a przysługuje seniorom, którzy pracowali jako ratownicy górscy lub strażacy-ochotnicy. Jednak sama przynależność do tych formacji w przeszłości nie wystarczy, bowiem o dodatek mogą ubiegać się osoby, których staż pracy wynosi co najmniej 25 lat.

W celu potwierdzenia swojego udziału w działaniach straży oraz akcjach ratowniczych w okresie przed 31 grudnia 2011 roku, potrzeba odpowiedniego pisma. Jak wskazuje portal Interia.pl, we wnioskowaniu o świadczenie ratownicze wymagane jest pisemne oświadczenie przynajmniej trzech osób. Dodatkowo jedna z tych osób musi pełnić funkcje publiczne lub być zatrudniona w urzędzie samorządowym w czasie pełnienia służby przez wnioskodawcę.

Warto również zwrócić uwagę, że wniosków o to świadczenie nie składa się do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, lecz do komendanta powiatowego lub miejskiego Państwowej Straży Pożarnej. Natomiast dodatek ten wypłacany jest przez Zakład Emerytalno-Rentowy MSWiA.

Źródło: money.pl
Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]