Planujesz wynająć lub kupić mieszkanie? Już niedługo może być to niemożliwe [30.08.2023]

Wynajęcie i sprzedaż mieszkań może niedługo zostać wstrzymana. Unia Europejska pragnie zneutralizować emisję CO2 w budynkach mieszkalnych, co może wpłynąć na zamrożenie aktywności na rynku nieruchomości z powodu wprowadzanych ostrych norm.

Za rok wprowadzony zostanie system kategorii energetycznych dla budynków, gdzie „A” oznacza brak emisji, a „G” najmniej efektywny energetycznie budynek. Budynki użyteczności publicznej będą musiały być zeroemisyjne od 2026 roku, a prywatne od 2028 roku. Wymaga to inwestowania w zrównoważone źródła energii. Istniejące budynki będą miały dłuższy okres na modernizację, ale do 2033 roku będą musiały osiągnąć określone kryteria.

Jak informuje Bezprawnik, wynajem, a w szczególności sprzedaż mieszkań i domów może być niemożliwa w budynkach, które nie spełnią norm. Komplikacje mogą wyniknąć w przypadku sprzedaży i wynajmu nieruchomości, które nie spełniają tych kryteriów, szczególnie jeśli chodzi o budynki zarządzane przez publiczne lub spółdzielcze podmioty, gdzie zapotrzebowanie na energię jest większe.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]