Naruszysz nowe regulacje? Zapłacisz 100 tysięcy

Od sierpnia nowe regulacje wprowadzą zmiany w niedzielnym handlu w Polsce, co wywołuje pewne kontrowersje. Osoby, które chętnie robią zakupy w weekendy, mogą być zaniepokojone.

Fot. Kraków w Pigułce

Aktualne zasady zakazu handlu w niedziele dzielą opinie. Podczas gdy jedni chcą je zaostrzyć, inni preferują ich złagodzenie.

Właściciele sklepów często szukają sposobów na obejście tych ograniczeń, respektując przy tym obowiązujące przepisy. Jednak od sierpnia niektóre z tych opcji zostaną zlikwidowane.

Według informacji z portalu money.pl, opartej na relacji toruńskiego dziennika „Nowości”, od 1 sierpnia wejdą w życie zmodyfikowane zasady handlu w niedziele, dostosowane do nowej sytuacji po zniesieniu stanu epidemii.

Zgodnie z obowiązującą wcześniej regulacją, pracownicy mogli w niedziele pracować w sklepie, na przykład sprzątając czy uzupełniając zapasy. Obsługę klientów mogli prowadzić jedynie właściciele sklepu lub kasy samoobsługowe.

Po zniesieniu stanu epidemii na początku lipca, wszelkie wprowadzone wcześniej elastyczności są teraz unieważnione. Wcześniej istniejące luki prawne, wprowadzone z powodu pandemii, od sierpnia nie będą już dostępne.

Portal money.pl dodaje, że za nieprzestrzeganie zasad grozi kara finansowa do 100 tys. zł, a po jej otrzymaniu istnieje ryzyko ograniczenia wolności. To oznacza, że sektor detaliczny w Polsce czekają znaczące przemiany i niedzielne zakupy będą coraz rzadsze.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]