Rząd wprowadza bony o wartości 2500 złotych

Rząd przedstawił szczegóły nowej inicjatywy, mającej na celu wspieranie kompetencji cyfrowych uczniów oraz nauczycieli. Zgodnie z tą propozycją, uczniowie czwartej klasy podstawówki będą uprawnieni do otrzymania darmowych laptopów, podczas gdy nauczyciele będą mogli korzystać z voucherów przeznaczonych na zakup sprzętu komputerowego.

Fot. Kraków w Pigułce

W skrócie, proponowane regulacje przewidują, że pedagodzy z publicznych szkół otrzymają bony na zakup komputerów o wartości do 2500 zł brutto. Będą oni mogli wybrać sprzęt z listy zatwierdzonej przez Ministerstwo Edukacji, a jeśli zechcą nabyć droższy model, będą mogli dodać własne środki.

Vouchery będą przyznawane etapowo, a kryteria ich przyznania zostaną ustalone przez Ministerstwo Edukacji. W pierwszej kolejności z tego programu skorzystają nauczyciele kształcący czwarte klasy. Mogą oni aplikować o vouchery online na dedykowanej platformie, prowadzonej przez departament zajmujący się digitalizacją.

Każdy nauczyciel będzie miał możliwość ubiegania się o voucher co pięć lat. Nabywane w ten sposób komputery będą objęte trzyletnią gwarancją z zakazem odsprzedaży w tym okresie. Vouchery nie będą wymienialne na gotówkę.

Nadeszły również pierwsze, niepotwierdzone doniesienia dotyczące środków, jakie ministerstwo planuje wprowadzić, aby komputery nie trafiły do nielegalnego obiegu. Prawdopodobnie będą one oznaczone specjalnymi etykietami z datą wydania. Nabycie takiego oznaczonego sprzętu będzie uznawane za naruszenie prawa.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]