Jednorazowy bon o wartości 2500 zł dla Polaków od rządu

Rząd przedstawił propozycję nowej regulacji, mającej na celu wsparcie umiejętności cyfrowych uczniów i pedagogów. Zgodnie z tą inicjatywą, uczniowie klasy czwartej podstawówki dostaną laptopa za darmo, podczas gdy nauczyciele będą mogli uzyskać bony na zakup sprzętu komputerowego.

Fot. Shutterstock

W skrócie, ustawa przewiduje, że pedagodzy z publicznych ośrodków edukacyjnych będą uprawnieni do uzyskania bonu o wartości 2500 zł brutto na zakup komputera przenośnego. Wybór sprzętu będzie należał do nauczyciela, ale musi on spełniać kryteria określone przez Ministerstwo Edukacji. Nauczyciele będą również mogli dokładać własne środki na bardziej zaawansowane modele.

Bony będą przyznawane etapami, z kryteriami ustalonymi przez Ministerstwo Edukacji. Nauczyciele klasy czwartej będą pierwszymi, którzy skorzystają z tej propozycji, składając wnioski online przez odpowiednią platformę dostępną w departamencie cyfryzacji.

Każdy nauczyciel będzie mógł otrzymać bon co pięć lat. Nabyty w ten sposób sprzęt będzie miał trzyletnią gwarancję, z zakazem sprzedaży w tym okresie. Bony nie będą wymieniane na gotówkę.

Pierwsze, niepotwierdzone źródła mówią o planach ministerstwa na monitorowanie dystrybucji komputerów. Planują one oznakować je specjalnymi etykietami z datą przekazania. Nabycie tak oznaczonego laptopa w sposób świadomy uczyni jego nabywcę nielegalnym posiadaczem.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]