Opóźnienia pociągów na trasie Warszawa-Kraków. Powodem jest potrącony łoś

W dniu dzisiejszym pociąg Intericty, na wysokości miejscowości Huta Zawadzka, w województwie łódzkim, potrącił łosia. Z tego powodu na trasie Warszawa-Kraków mogą wystąpić opóźnienia składów

Fot. Kraków w Pigułce

Jak informuje portal tvn24.pl, w województwie łódzkim, niedaleko miejscowości Huta Zawadzka, miało miejsce potrącenie przez pociąg łosia. Marta Ziemska z biura prasowego PKP Intercity poinformowała, że w dniu dzisiejszym, po godzinie 7:00 rano, na szlaku Szeligi – Biała Rawska, łoś wpadł pod pociąg Express InterCity Premium relacji Warszawa-Kraków.

Dodała również, że doszło do zatrzymania pociągu i oceniono sytuację, na podstawie której maszynista zadecydował, że pociąg nie może kontynuować swojej trasy. W zamian zadysponowano pociąg zastępczy. W zdarzeniu nie było osób poszkodowanych.

„Na czas zdarzenia zamknięto jeden tor, dlatego podróżni mogą spodziewać się na tej trasie około 20 -25 minut opóźnień innych pociągów” – wyjaśniła Marta Ziemska.

Źródło: tvn24.pl

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]