Od 23 część bankomatów zostanie wyłączona. Problemy w całej Polsce

Od 23 września w życie wejdą nowe przepisy. Ich wprowadzenie w poszczególnych urządzeniach będzie kosztowało fortunę więc niektóre bankomaty zostaną po prostu wyłączone.

Fot. Pixabay / Warszawa w Pigułce

23 września w życie wejdą przepisy, które mają mieć istotny wpływ na bezpieczeństwo gotówki w bankomacie. System będzie barwił banknoty farbą, jeżeli ktoś będzie chciał dostać się do środka.

Niestety dostosowanie urządzeń do nowych wymogów będzie kosztowało firmy miliony złotych. Banki i instytucje finansowe uważnie śledzą, które urządzenia są najbardziej popularne, a które nie i możliwe jest, że niedługo bankomaty w mało popularnych miejscach zostaną wyłączone.

Wiadomo, że gotówka, choć wygodna, pełni w życiu już mniejszą rolę. Nie tylko ze względu na możliwości płacenia kartą, ale także telefonem lub systemem BLIK. To dodatkowy argument dla wszystkich instytucji finansowych i operatorów bankomatów.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]