Uważaj na oszustwa z udziałem banku – Twoje oszczędności są w niebezpieczeństwie!

W obecnych czasach, gdy coraz więcej osób korzysta z usług bankowości online, oszuści nie ustają w próbach wyłudzenia danych i środków finansowych. Bank BNP Paribas ostrzega swoich klientów przed nową falą oszustw, gdzie przestępcy wykorzystują płatne reklamy w celu promowania fałszywych stron internetowych w wyszukiwarkach. Oto kilka zasad, które mogą pomóc w zabezpieczeniu się przed potencjalnymi zagrożeniami:

Fot. Kraków w Pigułce

Bezpośrednie Logowanie na Stronie Banku

BNP Paribas zaleca swoim klientom korzystanie bezpośrednio z oficjalnej strony www.bnpparibas.pl do logowania się do swoich kont bankowych online. Korzystając z tej strony, unikasz ryzyka napotkania fałszywych reklam, które mogą pojawić się w wynikach wyszukiwarki. Dzięki temu minimalizujesz ryzyko wprowadzenia swoich danych na niebezpiecznej stronie.

Ogranicz Korzystanie z Wyszukiwarek

Jeżeli możliwe, staraj się unikać korzystania z wyszukiwarek internetowych do odnajdywania strony banku. W przypadku, gdy korzystanie z wyszukiwarki jest konieczne, zawsze sprawdzaj adres internetowy strony, na którą zamierzasz wejść. Upewnij się, że znajduje się w domenie bnpparibas.pl oraz że adres URL zaczyna się od „https://”, co wskazuje na szyfrowane połączenie.

Zwracaj Uwagę na Komunikaty Autoryzacyjne

Podczas przeprowadzania transakcji online, zwracaj szczególną uwagę na komunikaty autoryzacyjne. Upewnij się, że komunikaty dotyczą transakcji, którą rzeczywiście chcesz dokonać, a nie są próbą oszustwa. W razie jakichkolwiek wątpliwości nie wahaj się skontaktować z bankiem, by potwierdzić autentyczność transakcji.

Wnioski

W obliczu stale rosnącej liczby prób oszustw online, kluczowe jest, aby być na bieżąco z najlepszymi praktykami bezpieczeństwa i zawsze postępować z ostrożnością. BNP Paribas angażuje się w aktywne ostrzeganie swoich klientów przed potencjalnymi zagrożeniami, wspierając ich w bezpiecznym korzystaniu z usług bankowości online.

Pamiętaj, że ochrona Twoich danych osobowych i finansowych zaczyna się od Ciebie. Bądź zawsze czujny i korzystaj z oficjalnych kanałów banku, aby zapewnić sobie bezpieczne i bezproblemowe doświadczenia z bankowością online.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]