Internetowe oszustwa reklamowe mogą doprowadzić do utraty majątku

W erze cyfrowej, cyberprzestępczość jest zjawiskiem, które ciągle się rozwija, a cyberprzestępcy nieustannie szukają nowych sposobów na wykorzystanie niewinnych użytkowników internetu. Najnowsze doniesienia CSIRT KNF zwracają uwagę na nowy, niebezpieczny sposób dystrybucji fałszywych reklam inwestycyjnych poprzez popularną platformę społecznościową – x ( Twitter).

Fot. Kraków w Pigułce

Nowy Sposób Dystrybucji Fałszywych Reklam

Cyberprzestępcy są niezwykle sprytni w wykorzystywaniu nowych technologii do swoich nielegalnych działań. Ostatnio CSIRT KNF zauważył, że oszuści coraz częściej wykorzystują Twittera jako narzędzie do promowania fałszywych reklam inwestycyjnych. Atrakcyjne oferty prezentowane w tych reklamach są nie tylko zwodnicze, ale także niebezpieczne.

Jak Działa Oszustwo?

Schemat działania jest następujący: cyberprzestępcy publikują reklamy, które na pierwszy rzut oka mogą wydawać się korzystne, zachęcając do inwestycji z ogromnymi zyskami w perspektywie. Jednak, po kliknięciu w reklamę, użytkownicy są kierowani na strony, które wymagają dokonania rejestracji. Niestety, jest to pułapka – po rejestracji oszuści kontaktują się z ofiarami, starając się nakłonić ich do „inwestowania” swoich ciężko zarobionych pieniędzy.

Jak się Chronić?

W obliczu tego rodzaju oszustw, najważniejsze jest zachowanie czujności. Oto kilka wskazówek, które mogą pomóc w ochronie przed tego typu zagrożeniami:

  1. Zawsze Sprawdzaj Wiarygodność Źródła: Zanim zdecydujesz się odpowiedzieć na jakąkolwiek ofertę inwestycyjną, upewnij się, że pochodzi ona z wiarygodnego źródła.
  2. Unikaj Podawania Osobistych Danych: Nigdy nie udostępniaj swoich danych osobowych na stronach, które nie są oficjalnymi i wiarygodnymi platformami.
  3. Szukaj Opinii innych Użytkowników: Przed dokonaniem jakiejkolwiek inwestycji, sprawdź opinie innych użytkowników oraz ekspertów w danej dziedzinie.
  4. Zgłoś Niepokojące Zjawiska: Jeśli natkniesz się na fałszywą reklamę, zgłoś to odpowiednim organom, takim jak CSIRT KNF, aby zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się oszustwa.

Podsumowanie

W erze cyfrowej, niezbędne jest, abyśmy wszyscy byli na bieżąco z nowymi zagrożeniami i sposobami, w jakie cyberprzestępcy próbują nas oszukać. Bądźcie ostrożni, nie dajcie się nabrać na fałszywe obietnice i zawsze sprawdzajcie wiarygodność ofert inwestycyjnych. Razem możemy stawić czoło cyberprzestępczości i chronić się przed potencjalnymi zagrożeniami.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]