Ochrona twojego majątku: unikaj fałszywych reklam online! [08.09.2023]

W erze cyfrowej, cyberprzestępczość stała się jednym z najbardziej naglących problemów, z którym muszą się borykać zarówno indywidualni użytkownicy, jak i organizacje. CSIRT KNF, jednostka zajmująca się reagowaniem na incydenty bezpieczeństwa informatycznego, ostrzega przed nową taktyką stosowaną przez cyberprzestępców: dystrybucja fałszywych reklam inwestycyjnych za pośrednictwem platformy społecznościowej Twitter.

Fot. Kraków w Pigułce

Nowy Sposób Dystrybucji Fałszywych Reklam

W ostatnim czasie obserwujemy znaczący wzrost ilości fałszywych reklam inwestycyjnych krążących na Twitterze. Oszuści zmysłowo konstruują atrakcyjne oferty, mając na celu zwabienie naiwnych inwestorów na niebezpieczne strony internetowe. Reklamy te są starannie opracowane, aby przyciągnąć uwagę potencjalnych ofiar, obiecując im ogromne zyski i atrakcyjne inwestycje.

Jak Działa Oszustwo?

Proces oszustwa jest wieloetapowy. Na pierwszym etapie oszuści publikują atrakcyjne reklamy, które kierują użytkowników do stron, na których wymagana jest rejestracja. Po rejestracji, przestępcy kontaktują się z ofiarami, często przy użyciu zaawansowanych technik manipulacji, aby namówić ich do zainwestowania swoich ciężko zarobionych pieniędzy.

Jak się Chronić?

Zaleca się ostrożność przy przeglądaniu ofert inwestycyjnych na platformie Twitter. Oto kilka kroków, które mogą pomóc w ochronie przed tego typu oszustwami:

  1. Sprawdzaj Wiarygodność Źródła – Zawsze sprawdzaj autentyczność strony lub osoby, która publikuje reklamy inwestycyjne. Unikaj nieznanych źródeł.
  2. Badania – Przed zainwestowaniem w jakąkolwiek ofertę, przeprowadź dogłębne badania w celu zrozumienia autentyczności oferty.
  3. Unikaj Szybkich Zysków – Unikaj ofert, które obiecują szybkie zyski. Inwestycje zazwyczaj wymagają czasu i cierpliwości.
  4. Zgłoś Oszustwo – W przypadku napotkania podejrzanych reklam, zgłoś je odpowiednim organom, aby mogły podjąć właściwe kroki.

Podsumowanie

W obecnych czasach, kiedy cyberprzestępczość staje się coraz bardziej zaawansowana, ważne jest, aby zachować ostrożność i być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami. Pamiętaj, że lepiej jest być ostrożnym niż później żałować. Dbaj o swoje finanse i nie daj się oszukać!

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]