Robert Bąkiewicz Oskarża TVN o Manipulacje i „Antypolską Narrację”

Robert Bąkiewicz, kandydat Prawa i Sprawiedliwości (PiS) na posła, wyraził swoje niezadowolenie i oburzenie w stosunku do działalności stacji telewizyjnej TVN. W ostro sformułowanym wpisie na Twitterze, Bąkiewicz oskarżył stację o „podłe kłamstwa i manipulacje”, wskazując jednocześnie na przegrane sprawy TVN w sądach z byłymi pracownikami.

Fot. Łukasz/Kraków w Pigułce

„TVN Zapłaci za Kłamstwa”

Zgłębiając temat oskarżeń wobec stacji, Bąkiewicz skoncentrował się przede wszystkim na tym, co postrzega jako nieuczciwe praktyki stacji. „TVN zapłaci za podle kłamstwa i manipulacje!” – napisał. Dodał także, że stacja regularnie przegrywa sprawy sądowe z byłymi pracownikami, co według niego jest kolejnym dowodem na nieetyczne postępowanie stacji.

TVN – Stacja Tolerancyjna czy Antypolska?

Bąkiewicz poszedł dalej w swoich oskarżeniach, twierdząc, że mimo że TVN przedstawia się jako stacja promująca wartości tolerancji, w rzeczywistości często obraża Katolików i Polaków, a także negatywnie przedstawia wizerunek Polski. „TVN mieniąc się stacją tolerancyjną od lat obraża Katolików, Polaków i plugawi wizerunek Polski” – stwierdził w swoim wpisie.

Następnie Bąkiewicz wezwał do odebrania TVN koncesji za „wieloletnią antypolską narrację”.

Odbicie w Mediach

Wpis Bąkiewicza na Twitterze szybko zyskał uwagę zarówno zwolenników, jak i przeciwników. Jego ostra krytyka wobec TVN stanowi część większej debaty na temat roli mediów w Polsce i tego, jakie powinny być granice ich działalności oraz odpowiedzialności.

Podczas gdy niektórzy popierają jego stanowisko i uważają, że stacja telewizyjna powinna być bardziej odpowiedzialna za swoją narrację, inni argumentują, że krytyka Bąkiewicza jest przesadzona i może stanowić zagrożenie dla wolności słowa i prasy w Polsce.

Niezależnie od różnic w opinii, jedno jest pewne: wypowiedzi polityków na temat mediów będą nadal budzić emocje i prowadzić do dalszych dyskusji na ten ważny temat.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]