Alarmujące zjawisko. Klinika weterynaryjna ostrzega! Możesz stracić swojego psa na zawsze

Z dużym niepokojem chcemy Was poinformować o sytuacji, która ma miejsce od zeszłego tygodnia. Przychodnia Weterynaryjna Przy Królikarni przyjęła już kilka psów, które wykazywały niepokojące objawy związane z ciężką niewydolnością nerek i wątroby. Niestety, sytuacja była na tyle poważna, że niektóre z tych zwierząt musiały zostać poddane dializom. Mimo wszelkich starań naszej ekipy, nie udało się uratować wszystkich pacjentów 

Fot. Megan Markham / Pexels

Na chwilę obecną przyczyna tych objawów nie jest jednoznacznie potwierdzona, ale istnieje duże prawdopodobieństwo, że mogą one wynikać z zatrucia.

Co możecie zrobić?

By zabezpieczyć swojego pupila przed ewentualnym niebezpieczeństwem, prosimy o przestrzeganie kilku ważnych zasad:Wyprowadzajcie psy wyłącznie na smyczy – kontrola nad tym, gdzie Wasz pies idzie, jest teraz kluczowa. ▶️ Nie pozwólcie im jeść trawy – nie wiemy, co może być przyczyną zatrucia, dlatego lepiej unikać zbędnych ryzyk. ▶️ Zakaz picia wody z kałuż – woda ze stojących zbiorników może być skażona. ▶️ Nie pozwólcie na kąpiele w fontannie – podobnie jak w przypadku kałuż, taka woda może być niebezpieczna dla zdrowia zwierzęcia.

Wasze bezpieczeństwo to nasz priorytet

Przychodnia Weterynaryjna Przy Królikarni pragnie przypomnieć, że zdrowie i bezpieczeństwo Waszych czworonożnych przyjaciół jest dla nas najważniejsze. Prosimy o wyrozumiałość i przestrzeganie powyższych zaleceń. Dbajcie o swoje psiaki, byśmy mogli cieszyć się ich towarzystwem jeszcze przez wiele lat.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]