Nowe 400 plus dla wszystkich dzieci? Wakacje bez ZUS i darmowe obiady. Rząd myśli nad kolejnymi bonusami. Ten pomysł wygrywa

Jak informuje Business Insider, Prawo i Sprawiedliwość myśli nad kolejnymi bonusami i dodatkami dla Polaków. Wszystko w kontekście programu wyborczego.

Fot. Shutterstock / Kraków w Pigułce

W obozie rządzącym trwa dyskusja czy skupić się tylko na ogóle społeczeństwa czy dać też coś drobnym przedsiębiorcom.

Najpierw był program dla wyborców, którzy mieszkają w „wielkiej płycie”, lepsze posiłki w szpitalach, „lokalna półka” w marketach i bony dla uczniów, które mają być dofinansowaniem wycieczek.

Jak mówi anonimowy polityk dla „Business Insider” to dopiero przystawki przed daniem głównym, który ma być prawdziwą sensacją.

Ten pomysł ma szeroką akceptację

Na razie ma wygrywać pomysł socjalu. Najlepszym pomysłem według rządu będzie zapewnienie dzieciom darmowych obiadów w szkołach. Do tej pory program był dofinansowany dla dzieci z najuboższych rodzin. Obecnie mogą to być wszystkie dzieci, bez kryterium dochodowego, ale nie wiadomo czy taki pomysł zyska akceptację na wysokich szczeblach w partii. To byłoby nowe 400 plus, bo tyle może nawet kosztować obiad na jedno dziecko w szkole.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]