Oszuści na tropie klientów PKO BP: Zachowaj czujność!

W erze cyfrowej, przestępczość finansowa zyskuje nowe oblicze, przenosząc się do przestrzeni wirtualnej. Organizacja CSIRT KNF, odpowiedzialna za monitorowanie i zapobieganie cyberprzestępczości, wydała oficjalne ostrzeżenie dotyczące fałszywych reklam kierowanych do klientów PKO Bank Polski.

Fot. Kraków w Pigułce

Pułapka na Twoje Dane

Fałszywe reklamy, które pojawiły się w sieci, oferują możliwość skorzystania z atrakcyjnej pożyczki. Jednak nic bardziej mylnego. Jak zaznacza CSIRT KNF, to próba oszustwa, którego celem jest wyłudzenie wrażliwych danych, takich jak loginy i hasła dostępu do bankowości elektronicznej.

Jak Nie Stać się Ofiarą?

Ochrona przed tego typu zagrożeniami wymaga szczególnej ostrożności oraz świadomości w korzystaniu z usług bankowości internetowej. Pamiętaj, żeby:

  1. Nie kliknąć w linki zawarte w niezaufanych reklamach lub wiadomościach e-mail.
  2. Sprawdzić adres strony internetowej – fałszywe strony często posługują się adresami, które na pierwszy rzut oka mogą wydawać się autentyczne, ale przy bliższym przyjrzeniu zawierają literówki lub inne nieprawidłowości.
  3. Korzystać z wieloetapowego procesu weryfikacji, jeśli taka opcja jest dostępna w Twoim banku.
  4. Regularnie aktualizować hasła oraz stosować silne, unikatowe kombinacje liter, cyfr i znaków specjalnych.
  5. Skontaktować się z bankiem poprzez oficjalne kanały komunikacji, w przypadku wykrycia jakichkolwiek podejrzanych działań.

Bądźcie ostrożni i nie dajcie się okraść! – apeluje CSIRT KNF. Ostrzeżenie to stanowi przypomnienie, że cyberprzestępcy nieustannie szukają sposobów, by wykorzystać nowoczesne technologie do swoich przestępczych działań.

Apel do Wspólnoty

W obliczu tego zagrożenia, apelujemy do społeczności klientów PKO Bank Polski oraz wszystkich użytkowników usług bankowych online, aby pozostali czujni i chronili swoje dane osobowe przed nieuprawnionym dostępem. Ochrona Twojej prywatności i bezpieczeństwa finansowego zaczyna się od odpowiedzialnego korzystania z usług bankowości internetowej.

Nie dajmy się oszukać – razem możemy stanowić silną barierę przed cyberprzestępczością.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]