Po południu w całej Polsce zawyją syreny

W czwartek, 7 września 2023 o 18.00, wiele osób zatrzyma się, aby uczcić śmierć druha Marka Bartwickiego. Sygnały świetlne i dźwiękowe rozbrzmiewać będą w jednostkach Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej na terenie całego kraju, w tym w OSP Rumian. Jest to wyraz szacunku dla bohatera, który złożył najwyższą ofiarę podczas pełnienia służby ratowniczej.

Fot. Shutterstock / Kraków w Pigułce

Marek Bartwicki był strażakiem pełnym zaangażowania i poświęcenia. Jego tragiczna utrata wstrząsnęła całą strażacką wspólnotą. Niestety, podczas jednej z akcji ratowniczych doszło do wypadku, w wyniku którego stracił życie.

Chwila Refleksji dla Całej Polski

Gdy syreny odezwą się na terenie całej Polski, będzie to moment, by przypomnieć o poświęceniu druha Bartwickiego oraz znaczeniu pracy każdego strażaka, który każdego dnia naraża się dla dobra innych. Następująca po syrenach minuta ciszy będzie okazją do głębokiej refleksji nad ofiarnością służących społeczności.

Jego Ofiarna Służba Pozostanie w Pamięci

Odejście Marka Bartwickiego ukazuje niebezpieczeństwa związane z pracą w służbach ratowniczych. Zostanie on zapamiętany jako bohater, który oddał wszystko, by pomagać innym. Jego pamięć żyć będzie w sercach wielu.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]