ZUS zrealizował kolejną transakcję: Sprawdź, czy dodatkowe pieniądze są już na Twoim koncie!

Kolejne dobre wieści dla emerytów i rencistów. Jak informuje prezes ZUS, Gertruda Uścińska, czternasta emerytura jest już zrealizowana na kontach 3,6 miliona seniorów. Harmonogram kolejnych wypłat przewiduje terminy 10, 15, 20 oraz 25 września. Zanotujmy szczegóły tej wyjątkowej wypłaty, która w tym roku została ustalona na kwotę 2650 zł brutto.

Fot. Kraków w Pigułce

Nieco Więcej na Koncie: Szczegóły Czternastej Emerytury

W tym roku seniorzy mogą spodziewać się nieco większego zastrzyku finansowego. Kwota czternastej emerytury została ustalona na poziomie 2650 zł brutto, czyli około 2200 zł netto, co jest zauważalnym wzrostem w porównaniu z poprzednimi latami, gdy wypłacano równowartość minimalnej emerytury.

Przewiduje się, że najwyższe świadczenie dociera do prawie 6,8 miliona seniorów, obowiązując osoby, które pobierają świadczenia do 2900 zł brutto. Dla tych, którzy otrzymują kwoty przekraczające 2900 zł brutto, zastosowanie znajdzie zasada „złotówka za złotówkę”. Aby skorzystać z dodatkowego świadczenia, jego wartość musi być co najmniej 50 zł, co w praktyce oznacza, że beneficjenci powinni otrzymywać emeryturę lub rentę nieprzekraczającą 5500 zł brutto.

Ważne Informacje Dotyczące Wypłat

Warto zwrócić uwagę, że z kwoty czternastej emerytury zostanie pobrana składka zdrowotna w wysokości 9%, a także zaliczka na podatek dochodowy od osób fizycznych. Niemniej jednak, seniorzy mogą być spokojni o pozostałe potencjalne potrącenia – czternastka będzie wolna od innych form obciążenia, takich jak zajęcia komornicze. Dodatkowo, nie będzie ona wliczana do dochodu w kontekście różnych form pomocy społecznej, włączając alimenty czy świadczenie 500 plus dla osób niesamodzielnych.

Oczekuje się, że całkowity koszt tegorocznych czternastych emerytur wyniesie 20,7 miliarda złotych z budżetu państwa.

Na koniec, warto przypomnieć wszystkim seniorom, aby byli czujni i unikali potencjalnych prób oszustwa związanych z fałszywymi informacjami dotyczącymi wypłat emerytur. Zapewniamy, że cały proces przebiega zgodnie z harmonogramem zaprezentowanym przez ZUS, a wszelkie informacje są regularnie aktualizowane.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]