Od 23 września nowe przepisy. Część bankomatów może zniknąć

Z dniem 23 września zacznie obowiązywać zestaw nowych regulacji. Ich implementacja będzie sporym obciążeniem finansowym, dlatego możliwe jest, że niektóre bankomaty zostaną wyłączone z użytku.

Fot. Pixabay / Warszawa w Pigułce

Od 23 września będziemy świadkami wprowadzenia norm, które mają na celu wzmocnienie ochrony gotówki znajdującej się w bankomatach. Mechanizm będzie miał za zadanie farbowanie banknotów, jeśli dojdzie do próby nielegalnego dostępu do środka maszyny.

Jednak proces dostosowywania urządzeń do nowych wytycznych będzie generował koszty sięgające milionów złotych dla przedsiębiorstw. Banki i podmioty finansowe zwracają szczególną uwagę na frekwencję korzystania z różnych urządzeń, rozważając potencjalne wyłączenie tych mniej popularnych.

Zdaje się być oczywiste, że użycie gotówki zaczyna grać mniejszą rolę w codziennych transakcjach, nie tylko z powodu opcji płatności kartą, ale również dzięki możliwościom takim jak płatności mobilne czy system BLIK. Jest to kolejny powód dla finansowych instytucji i operatorów bankomatów do rekonfiguracji ich strategii działania.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]