CSIRT KNF Alarmuje: Fałszywa Strona Credit Agricole Bank Polska

Zgodnie z najnowszym ostrzeżeniem wydanym przez Centrum Reagowania na Incydenty Cyberbezpieczeństwa Sektora Finansowego (CSIRT KNF), użytkownicy bankowości internetowej powinni zachować szczególną ostrożność w związku z pojawieniem się fałszywej strony internetowej, która podszywa się pod oficjalną stronę Credit Agricole Bank Polska.

Fot. Pixabay / Warszawa w Pigułce

Cyberprzestępcy zastosowali niebezpieczną strategię przyciągając użytkowników obietnicą łatwych pieniędzy, które można rzekomo zdobyć, wypełniając krótką ankietę dostępną na stronie. Niemniej jednak, jest to nic innego jak sprytny sposób na wyłudzenie danych logowania do kont bankowych.

Jak uniknąć niebezpieczeństwa?

W tej sytuacji, najważniejszym krokiem w celu ochrony się przed potencjalną utratą finansową jest unikanie wprowadzania jakichkolwiek danych osobistych lub szczegółów konta bankowego na fałszywej stronie. Oto kilka kluczowych zaleceń, które mogą pomóc w zabezpieczeniu się przed tego typu oszustwami:

  1. Sprawdzaj Adres Strony Internetowej: Upewnij się, że adres URL strony, na której się znajdujesz, jest prawidłowy. Fałszywe strony często używają adresów, które na pierwszy rzut oka mogą wyglądać autentycznie, ale zwykle zawierają literówki lub inne nieprawidłowości.
  2. Nie Klikaj na podejrzane Linki: Unikaj klikania na linki zawarte w niezweryfikowanych wiadomościach e-mail czy komunikatach SMS, zwłaszcza jeśli oferują one „szybki zysk”.
  3. Używaj Oficjalnej Aplikacji Bankowej: Zawsze zaloguj się do swojego konta bankowego za pomocą oficjalnej aplikacji bankowej lub bezpośrednio przez oficjalną stronę internetową banku.
  4. Zgłoś podejrzane aktywności: Jeśli natkniesz się na coś, co wydaje się być oszustwem, niezwłocznie zgłoś to swojemu bankowi oraz właściwym organom ścigania.

Apel do Ostrzeżności

W obliczu rosnącej fali cyberprzestępstw, szczególnie ważne jest, aby pozostać czujnym i podejrzliwym wobec wszelkich ofert, które wydają się zbyt dobre, by były prawdziwe. Pamiętajmy, że nasza ostrożność jest pierwszą linią obrony przed cyberprzestępcami.

Nie dajmy się okraść, zawsze sprawdzajmy wiarygodność stron i ofert finansowych, aby zabezpieczyć się przed potencjalnymi oszustwami.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]