10 najgorszych miejsc na przechowywanie gotówki i kosztowności

Gdy mówimy o bezpieczeństwie finansowym, niejednokrotnie mamy na myśli inteligentne inwestycje i solidne plany oszczędnościowe. Jednak równie ważne jest dosłowne zabezpieczenie naszych cennych przedmiotów i gotówki przed potencjalnymi złodziejami. Poniżej przedstawiamy 10 najgorszych miejsc, w których można przechowywać swoje kosztowności – miejsca te są znane jako typowe „kryjówki” i mogą być pierwszymi, które zostaną sprawdzone przez włamywaczy:

Fot. Pixabay / Kraków w Pigułce

1. Pod Materacem

Jest to chyba najbardziej znane i kiepskie miejsce na ukrycie gotówki. Złodzieje doskonale wiedzą, że wielu ludzi wybiera to miejsce jako „sejf”.

2. Szuflada z Bielizną

Chociaż mogłoby się wydawać, że to dość prywatne miejsce, to jednak jest to jedno z pierwszych miejsc, które sprawdzają złodzieje.

3. Słoiki w Spiżarni

Chowanie pieniędzy między produktami spożywczymi w słoikach może wydawać się pomysłowe, ale jest to już dobrze znane i sprawdzane przez włamywaczy.

4. Stara Skarpeta

Pomimo że to dość stereotypowe, niektórzy wciąż używają starej skarpety jako miejsca na przechowywanie oszczędności.

5. Książki

Choć mogłoby się wydawać, że ukrywanie pieniędzy między stronami książki jest dobrym pomysłem, to jest to jedna z popularniejszych „kryjówek”.

6. Kwietniki

Wkopywanie kosztowności w doniczkach z kwiatami to kolejny stereotypowy sposób, który jest dobrze znany każdemu doświadczonemu złodziejowi.

7. Za Obrazami lub w Ramach Zdjęć

Chowanie cennych przedmiotów za obrazami lub w ramach zdjęć to kolejna strategia, która jest dobrze znana i często sprawdzana.

8. Toaleta

Ukrywanie przedmiotów wartościowych w zbiorniku na wodę w toalecie jest znane jako jeden z „kreatywnych” sposobów na ukrycie kosztowności, ale również jest to dobrze znane miejsce dla włamywaczy.

9. Wewnętrzne Kieszenie Ubrania

Złodzieje są świadomi, że niektóre osoby chowają kosztowności w starych kurtkach czy innych częściach garderoby.

10. Kominek

Mimo, że może to wydawać się niekonwencjonalnym miejscem, kominek to również znane miejsce dla złodziei, którzy sprawdzają go w poszukiwaniu ukrytych przedmiotów wartościowych.

Zalecenia

Dla swojego bezpieczeństwa warto zastanowić się nad zakupem solidnego sejfu, który będzie dobrze ukryty w domu, lub korzystać z bankowych sejfów depozytowych. Ważne jest również, aby zawsze informować tylko najbliższych i najbardziej zaufanych członków rodziny lub przyjaciół o miejscu przechowywania swoich cennych przedmiotów.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]