Bankomat koło Twojego domu może zniknąć. Wszystko przez nowe przepisy

Od 23 września obowiązywać będą nowe regulacje. Ich implementacja wiązać się będzie z ogromnymi kosztami, więc niektóre bankomaty mogą zostać po prostu deaktywowane.

Fot. Kraków w Pigułce

Przepisy wprowadzone 23 września mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa pieniędzy w bankomatach. W przypadku nieuprawnionego dostępu, system automatycznie pokoloruje banknoty specjalną farbą.

Aktualizacja urządzeń do spełnienia nowych standardów wiąże się z inwestycjami sięgającymi milionów złotych. Banki oraz inne instytucje finansowe analizują frekwencję korzystania z bankomatów, i prawdopodobnie te w mniej uczęszczanych lokalizacjach zostaną wyłączone.

Gotówka, mimo swojej praktyczności, traci na znaczeniu w codziennym życiu. To nie tylko efekt popularności płatności kartami, ale także telefonami czy systemem BLIK, co stanowi dodatkowy argument dla banków i operatorów bankomatów.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]