Awaria w dużym polskim banku. Brak dostępu do aplikacji i bankowości internetowej

Dnia 11.09.2023, wielu klientów Santander Bank Polska doświadczyło nieoczekiwanych trudności w dostępie do swoich kont poprzez bankowość internetową oraz aplikację mobilną. Jak poinformował bank w mediach społecznościowych, doszło do awarii, której przyczyny są obecnie badane przez specjalistów.

Fot. Shutterstock/ Kraków w Pigułce

Czym jest awaria?

Awaria to niezaplanowane zakłócenie w funkcjonowaniu systemu, które może wynikać z różnych przyczyn. Może to być błąd w oprogramowaniu, problem sprzętowy lub nawet atak zewnętrzny. Niezależnie od przyczyny, awaria ma bezpośredni wpływ na komfort korzystania z usług przez klientów oraz może wpłynąć na ich zaufanie do instytucji.

Reakcja banku

Bezpośrednio po wykryciu problemu, Santander Bank Polska poinformował klientów o zaistniałej sytuacji poprzez media społecznościowe. W oświadczeniu bank przeprosił za wszelkie niedogodności oraz zapewnił, że jest podjęta intensywna praca nad szybkim przywróceniem pełnej funkcjonalności usług.

Skutki dla klientów

Brak dostępu do aplikacji i bankowości internetowej oznacza, że klienci nie mogą sprawdzić stanu swojego konta, dokonać przelewów czy innych operacji bankowych online. W związku z tym mogą oni czuć się niepewnie, martwiąc się o stan swojego konta lub o to, czy ich operacje bankowe zostaną prawidłowo zrealizowane.

Co robić w takiej sytuacji?

Jeśli jesteś klientem Santander Bank Polska i doświadczasz trudności z dostępem do usług online:

  1. Zachowaj spokój – bank jest świadom sytuacji i pracuje nad jej rozwiązaniem.
  2. Spróbuj ponownie po pewnym czasie.
  3. Jeśli masz pilne sprawy bankowe, skontaktuj się bezpośrednio z oddziałem banku lub infolinią.
  4. Śledź informacje na oficjalnych kanałach komunikacji banku, takich jak strona internetowa czy media społecznościowe, aby być na bieżąco z postępami w rozwiązaniu problemu.

Podsumowując, awarie w dużych instytucjach, takich jak banki, mogą wprowadzać pewien dyskomfort w życie klientów. Ważne jest jednak, aby pamiętać, że zazwyczaj są one tymczasowe i są intensywnie rozwiązywane przez specjalistów.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]