Banki wprowadzają ogromne podwyżki. Zobacz czy Twój bank jest na tej liście

Ostatnie tygodnie przyniosły liczne informacje o podwyżkach opłat w kilku krajowych bankach. Zobaczcie, jakie opłaty już obowiązują.

Fot. Kraków w Pigułce

Credit Agricole wprowadza zmiany

Niedawno bank Credit Agricole poinformował swoich klientów o zmianach w tabeli opłat i prowizji. Najbardziej dotkliwe zmiany dotyczą „Konta dla Ciebie”. Nowa opłata w wysokości 20 zł zostanie naliczona, chyba że klient będzie utrzymywał saldo na poziomie 1,5 tys. zł. Warto zwrócić uwagę, że wcześniejszy próg wynosił jedynie 1000 zł. Możliwość uniknięcia opłaty oferuje także realizacja 5 transakcji kartą lub BLIK-iem.

Inne istotne zmiany to opłaty za wypłatę z bankomatów innych sieci (z 7 zł do 9 zł) oraz podwyżki dla rachunków nieoferowanych obecnie. Opłaty za obsługę ROR w różnych rodzajach kont wzrosły średnio o 5 zł.

Bank Ochrony Środowiska (BOŚ Bank)

BOŚ Bank zdecydował się na podwyższenie opłat za prowadzenie konta z 6 zł do 9 zł. Wpłata 1500 zł miesięcznie umożliwia uniknięcie tej opłaty. Inne zmiany to wyższe opłaty za korzystanie z kart oraz prowadzenie przelewów w oddziałach banku.

BNP Paribas

BNP Paribas również zdecydował się na korektę opłat. Wzrosty dotyczą głównie kart debetowych oraz operacji związanych z wypłatami z bankomatów, zwłaszcza sieci Euronet i za granicą. Ważna zmiana to również podwyżka opłat za obsługę gotówkową w placówkach z 10 zł do 12 zł.

PKO Bank Polski

W PKO BP podwyżki dotknęły głównie opłaty związane z autoryzacją przelewów oraz korzystaniem z bankomatów. Warto podkreślić, że pierwsza operacja gotówkowa w placówce jest bezpłatna, jednak każda kolejna obciążona jest opłatą 12 zł. Podobnie jest z bankomatami. Wypłata w urządzeniu PKO BP nadal jest bezpłatna, z urządzeń innych banków kosztuje 10 zł.

Ostatnie podwyżki opłat w wielu bankach świadczą o zmieniającej się strategii instytucji bankowych w Polsce. Klienci powinni śledzić komunikaty swoich banków oraz regularnie porównywać oferty dostępne na rynku, by dokonać świadomego wyboru i nie przepłacać za usługi bankowe.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]