Tragedia nad Wisłą: Mężczyzna podczas ratowania syna przepadł bez śladu

W niedzielne popołudnie brzeg Wisły w miejscowości Górsk stał się miejscem tragicznego zdarzenia. Rodzina, która najprawdopodobniej spędzała czas na wypoczynku nad rzeką, stanęła w obliczu prawdziwego koszmaru. O godzinie 16.40 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Toruniu otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie porwanym przez nurt Wisły. Zaledwie półtorej godziny później Centrum Koordynacji Ratownictwa Wodnego w Kruszwicy alarmowało o 38-latku, który podczas próby uratowania tonącego syna sam zniknął pod powierzchnią wody.

Fot. Kraków w Pigułce

Z relacji świadków oraz ustaleń policji wynika, że ojciec, dostrzegając niebezpieczeństwo grożące jego 10-letniemu synowi, rzucił się natychmiast do wody. Udało mu się wyciągnąć chłopca na brzeg, jednak sam w krótkim czasie zniknął pod powierzchnią. Na pomoc rzuciła się również matka chłopca, która pomogła wyciągnąć syna z wody. Mimo to mężczyzna przepadł bez śladu.

Siły ratownicze, w tym patrole policyjne, ratownicy WOPR oraz strażacy, rozpoczęły natychmiastowe poszukiwania zaginionego. Niestety, mimo zaangażowania pięciu łodzi, do późnych godzin niedzieli mężczyzny nie udało się odnaleźć. Poszukiwania zostały wznowione dzisiaj rano.

To tragiczne zdarzenie jest przypomnieniem dla nas wszystkich o tym, jak ważne jest zachowanie ostrożności nad wodą. Woda, mimo swojej urody i kuszącego ochłodzenia w upalne dni, skrywa w sobie wiele niebezpieczeństw. Silne prądy, nierówne dno czy nagle pogłębiające się miejsca to tylko niektóre z nich. Warto pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa: unikanie kąpieli w miejscach nieoznakowanych, dbanie o asekurację dzieci oraz zwracanie uwagi na ostrzeżenia ratowników. Życie ludzkie jest bezcenne, a kilka chwil nieuwagi może mieć tragiczne skutki.

Apelujemy do wszystkich wczasowiczów o rozwagę i ostrożność podczas korzystania z uroków polskich rzek i jezior. Bezpieczeństwo powinno być zawsze na pierwszym miejscu.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]