Uwaga! Będą zrzucać ją z samolotu. Nie dotykaj, uważaj na swoje zwierzęta

W odpowiedzi na nieustanny problem związany z rozprzestrzenianiem się wścieklizny wśród dzikich zwierząt, Małopolski Wojewódzki Lekarz Weterynarii zainicjował szeroko zakrojoną akcję mającą na celu ograniczenie tej choroby w regionie. Oto szczegóły tej ważnej inicjatywy:

Okres akcji:

Jesienna akcja szczepienia lisów wolno żyjących zostanie przeprowadzona od 23 września do 3 października 2023 roku.

Obszar działania:

Szczepienie obejmie tereny całego województwa małopolskiego.

Metoda szczepienia:

Szczepionka zostanie rozprowadzona w dwóch głównych sposób: zrzuty z samolotów oraz manualne wykładanie na terenie województwa.

Opis szczepionki:

Szczepionka zostanie zaprezentowana w formie krążka płaskopadłościanu o kolorze zielono-brązowym. Charakteryzuje się ona intensywnym zapachem rybnym i zawiera w sobie blister aluminiowo-plastykowy, wypełniony odpowiednim płynem.

Ostrzeżenie dla społeczności:

Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności. Zachęcamy, aby nie podnosić, nie dotykać, ani nie rozłamywać szczepionek znalezionych na terenie. W przypadku przypadkowego kontaktu szczepionki ze skórą, błonami śluzowymi, otwartymi ranami lub oczami, należy natychmiastowo umyć te miejsca wodą i mydłem oraz skonsultować się z lekarzem medycyny lub najbliższą powiatową stacją sanitarno-epidemiologiczną.

Informacje dla właścicieli zwierząt:

Zwracamy się z prośbą do właścicieli zwierząt domowych i gospodarskich, aby byli na bieżąco z monitorowaniem swoich zwierząt i zgłaszali każdy kontakt ze szczepionką do najbliższego lekarza weterynarii lub powiatowego inspektoratu weterynarii.

Ta inicjatywa ma na celu zapewnienie większego bezpieczeństwa dla ludności oraz dzikich i domowych populacji zwierząt w województwie małopolskim. Dzięki tej akcji mamy nadzieję, że uda się zahamować rozprzestrzenianie się wścieklizny i zapewnić zdrowszą przyszłość dla wszystkich mieszkańców regionu.

Prosimy o współpracę i zrozumienie w tej ważnej sprawie. Razem możemy zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się tej groźnej choroby.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]