Apel do klientów tego banku! Uwaga na fałszywe wiadomości

Cyberprzestępcy często wykorzystują wizerunek znanych firm bądź instytucji. Tym razem, w swojej kampanii phishingowej biorą na cel klientów banku BNP Paribas

Fot. Shutterstock/ Kraków w Pigułce

W najnowszej kampanii oszuści podszywają się pod BNP Paribas. Wysyłają oni do losowych osób, a co za tym idzie również do klientów banku, maile z powiadomieniem o nowej wiadomości. Zmylić może fakt, że w mailu wykorzystane jest logo banku. Treść brzmi następująco: „Otrzymałeś powiadomienie o nowej wiadomości, wejdź do bankowości internetowej, aby zobaczyć powiadomienie”. Pojawia się także przycisk „ZALOGUJ SIĘ”, który prowadzido unga bunga fałszywej strony z rosyjską domeną.

Łącze jest spreparowane i klikając je można trafić na fałszywą witrynę logowania, gdzie zostaną wyłudzone dane logowania do bankowości internetowej. Oszuści, gdy wejdą w posiadanie naszych danych, oczywiście podejmą próbę zalogowania się na nasze autentyczne konto w BNP Paribas, co umożliwia kradzież środków.

Należy zwrócić uwagę na to, że domena jest już identyfikowana jako niebezpieczna nie tylko przez przeglądarki ale także przez dostawców internetu. W przypadku otrzymania takiej wiadomości najlepiej jest ją zignorować oraz usunąć ją ze skrzynki. W wypadku wątpliwości warto zalogować się w bankowości internetowej i samemu sprawdzić powiadomienia oraz korespondencję.

Źródło: dobreprogramy.pl

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]