Atak zimy w styczniu. Będzie trzaskający mróz i śnieżyce

Zgodnie z zapowiedziami ekspertów z Severe Weather Europe, zarówno Europa, jak i Stany Zjednoczone powinny być przygotowane na wpływy zjawiska El Niño, które są przyczyną formowania się wiru polarnego.

Fot. Shutterstock / Kraków w Pigułce

Specjaliści meteorologiczni zestawili aktualne modele z informacjami historycznymi. Ustalili, że obecna zima ma być nietypowo łagodna i ciepła, a prawdziwe przejście do srogiej zimy z intensywnymi mrozami i opadami śniegu nastąpi w Europie i USA na początku nadchodzącego roku.

Te przewidywania są w pewnej mierze zgodne z prognozami IMGW, które również zapowiadają spokojniejszą zimę w tym sezonie. Podobne informacje przekazuje ECMWF, przewidując mokry i ciepły grudzień, a następnie znacznie chłodniejszy oraz obfitujący w śnieg styczeń i luty.

Według meteorologów Polacy powinni się przygotować na srogą zimę na początku roku. Niestety możemy też liczyć się z paraliżem komunikacyjnym i zasypanymi śniegiem ulicami.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]