Rząd ma ogłosić sensacyjną wiadomość. Płaca minimalna ma wzrosnąć

Rząd zapowiada, że o godzinie 14 ma paść zapowiedź wyższej płacy minimalnej. Możliwości są dwie. Może okazać się, że płaca minimalna wzrośnie więcej niż myśleli ekonomiści.

Fot. Shutterstock

W wykazie prac legislacyjnych rządu pojawiła się informacja, że rząd ma zamiar wprowadzić wyższą płacę minimalną. Pierwsze informacje mówiły, że płaca minimalna ma wzrosnąć dwukrotnie. Najpierw w styczniu 2024 roku, a później w lipcu 2024 roku, łącznie do 4300 zł brutto.

Teraz minister Marlena Maląg poinformowała, że rząd ma dobre informacje dla Polaków, które ogłosi o godzinie 14. Mają one dotyczyć płacy minimalnej. Możliwości są dwie: albo rząd podtrzyma to, co mówił i płaca minimalna wzrośnie do 4300 zł brutto albo też wzrośnie jeszcze bardziej i rząd zapowie jeszcze wyższą płacę minimalną.

Oczywiście, jak zawsze są dwie strony medalu. Pracownicy będą cieszyli się z wyższych płac i dzięki temu będą mogli pozwolić sobie na więcej, co znowu napędzi rynek. Z drugiej jednak strony pracodawcy są i tak już obciążeni wysokimi opłatami, opłatą za składkę zdrowotną i masą formalności, a wyższa płaca minimalna spada przecież w głównej mierze właśnie na pracodawców.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]